איך לבחור מזון לכלב בצורה נכונה

בעולם כיום יש המון סוגי מזונות לכלבים ומרוב שיש מבחר כה רחב של מזונות עלינו לבחור את המזון הכי טוב לכלב שלנו אבל אנחנו גם לא נרצה להוציא המון כספים על האוכל. מכיוון שבמציאות הכלכלית בישראל חשוב מאוד להתנהל נכון ומחושב עם הכסף. המאמר הנוכחי מיועד לכל אנשים שרוצים לקבל תמורה גבוהה מאוד ביחס למחיר שהם קונים את האוכל לכלבים שלהם. תמיד היו ויהיו האנשים שירצו לקנות רק את המזון הכי יקר והכי טוב ויהיו מוכנים לשלם סכומים מטורפים על המזונות אך לא תמיד הכי יקר הוא הכי טוב! במאמר הזה אנחנו נדבר על האיזון המושלם בין רכיבים טובים ואיכותיים ביותר לבין העלות של המזון וכמובן מבלי להתפשר לרגע אחד קטן על הבריאות של הכלב!. 

תכולת האוכל

כאשר אנחנו קונים אוכל לכלב שלנו עלינו להסתכל ברכיבים ולראות כי האוכל מכיל מספק חלבון מן החי בכדי לספק לכלב את כל הצרכים שלו, ברוב המקרים אנחנו לא נמליץ על מזון שהרכיב הראשון שלו הוא פחמימה או דגן בגלל שהרכיב הראשון במזון הוא הרכיב הכי גדול שיש במזון, זאת אומר שאם ברכיבים רשום : חיטה,עוף וכו... אנחנו צריכים להבין שהמזון מכיל ברובו חיטה ולאחר מכן עוף ויתר הרכיבים, וכידוע כלבים הם קרניבורים אוכלים בשר. אך במקרים חריגים מאוד עכב בעיות רפואיות של הכלבים (כמו אי ספיקת כליות) הרכיב הראשון יהיה פחמימה או דגנים, כאשר אנחנו נקנה מוצר כזה או אחר ובנוסף עלינו לבדוק אם הוא קיבל אישור מהמשרד לחקלאות בישראל אם הוא לא קיבל אישור אנחנו צריכים להבין מדוע ולחשוב פעמיים אם אנחנו נקנה אותו לכלב שלנו.

הרכיבים שלא צריכים להיות ראשונים

לפני שנסביר על הרכיבים שלא צריכים להיות ראשונים עלינו להבין שרוב הרכיבים האלו הם זולים ורובם מכילים אך ורק פחמימות פשוטות שיכולות להזיק ולפגוע בבריאות של הכלב שלכם ובמקרים יותר גרועים לגרום לו להשמין ולהיות חולה. 

אסור בשום אופן שהרכיבים הבאים היו ראשונים:

סויה, חיטה, תפוח אדמה, אורז לבן תירס במידה וראיתם את אחד הרכיבים האלו כמרכיב ראשון אנחנו היינו ממליצים לכם להחליף ולא לקחת את האוכל הזה, ובמידה והם מופיעים כרכיב שני אפשרי לתת לכלב שלכם את האוכל אך עדיף שהם לא יופיעו שוב ברכיב השלישי או חמישי וכן אלה ברשימת המרכיבים. 

אם כך מה צריך להיות ברשימת הרכיבים?

כפי שאמרנו קודם כלבים הם אוכלי בשר והם חייבים שהרכיב הראשון במזון יהיה בשר (כבש,עוף,טלה,ברווז) או דגים (סלמון, דגים כחולים) על מנת לקבל את כל החלבון שהם צריכים בכדי להיות בריאים וחזקים. אך עלינו להשים לב כי רשום ברכיבים בשר, בשר טרי, בשר מיובש ולהימנע מ"קמח בשר" ואפילו להיזהר מאוד ממוצרים שרשום " תוצרי לוואי מהחי". אם מופיעים ב3-5 הרכיבים הראשונים רכיבים מהחי ולא פחמימות נוכל להסיק שהמתכון יותר טוב ובריא לכלב. 


שקים גדולים או שקים קטנים?

כאשר אנחנו קונים שקים גדולים לכלב שלנו אנחנו מסתכנים בכך שהכלב שלנו לא יאהב את האוכל שאנחנו קנינו לו ומצד שני האריזות הגדולות הן תמיד יותר חסכוניות כספית ולכן אנחנו יכולים לקנות לכלב שק מזון קטן בכדי לבדוק אם הכלב אוהב את המזון ולאחר מכן לקנות לו אך ורק שקים גדולים שהוא יסיים בעוד המון חודשים, בין 2-4 חודשים. חשוב מאוד לציין כי כאשר אתם תפתחו את השק מזון האוכל עצמו עלול לאבד מהטריות שלו ולכן עדיף לסגור את האריזה ע"י ריצ'רץ' שעל שק המזון ובמידה ואין עדיף להשתמש בפח אחסון מזון. כאשר מזמינים כמות גדולה של שקים ישנם הנחות משמעותיות מאשר קניית שק בודד וזו יכולה להיות דרך מאוד נחמדה וטובה בחיסכון כספי. 

סוגי חטיפים

בעולם המזונות של הכלבים יש המון סוגי שקים, חטיפים, עצמות ומשחקים. ועלינו לבחור בקפידה מה יהיה הכי טעים לכלב שלנו. כאשר אנחנו קונים חטיפים לכלב יש חטיפים המכילים קלציום (סידן) העוזרים לחיזוק העצמות של הכלבים, מומלץ לא להפריז ולתת לכלב המון חטיפים כאלו. ובנוסף לכך במידה ואתם רוצים לקנות לכלב שלכם חטיפים אפשר לקנות לו חטיפים במבצע שהמחיר שלהם הרבה יותר חסכוני מאשר חטיף או עצם אחת בודדת.

טואול - בניית אתרים