למה הכלב לא מריח טוב

אם הכלב שלכם לא מריח טוב ואתם רוצים לגרום לו להריח טוב יותר אין ספק שהמאמר הזה יעזור לכם להבין מה הסיבות שיכולות לגרום לכלב שלכם להריח רע ואיך אפשר לשפר את המצב. (תמונה) לכל כלב יש ריח והריח שונה בין כלב לכלב. בדרך כלל כלבים מייצרים ריחות רגילים דרך בלוטות הריח שנמצאות אצל הכלבים שלכם בעור, בכפות הרגליים, ובאוזניים. במידה ולכלב שלך יש ריח מסריח מהפה כנראה שיש לו זיהום בעור או בעיה רפואית אחרת ומומלץ לבדוק זאת מול הווטרינר. כפי שאמרנו בתחילת המאמר אנחנו נבין למה לכלבים שלנו יש ריח רע ומה הפתרונות הקלים והמהירים שהכלב יפסיק להסריח. 

פה

  בכדי שאנחנו נבין מה הסיבה שהכלב שלנו מסריח עלינו לבדוק את הפה של הכלב ולראות אם זה המקור לריח הרע, עליכם להתבונן על החניכיים והשיניים של הכלב ולחפש סימנים של דלקת, נסיגת חניכיים או שיניים רקובות. במידה וזהו מקור הריח תזדקקו לטיפול וניקוי של השיניים אצל ווטרינר. יש כלבים שסובלים מריח רע מהפה עקב עששת ומומלץ להביא להם מוצרים שמפחיתים את העששת כמו ג'ל נגד עששת. את הג'ל אפשר להוסיף למי השתייה או להשים טיפה על המזון ובנוסף יגרום לכם פחות לבקר אצל הווטרינר. 


אוזניים

 במידה ובדקתם לכלב שלכם את פה והכל תקין יכול להיות כי הבעיה נמצאת באוזניים של הכלב ויש לו דלקת באוזניים, דלקות באוזניים הן נפוצות אצל הכלבים והן נגרמות בעיקר מזיהום על ידי חיידקים ושמרים. הסיבה לריח בזמן הדלקת היא ההפרשות המוגברות מהאוזניים. והטיפול הנפוץ ביותר הוא טיפול תרופתי. לפעמים הווטרינר צריך לשלוח דגימות מהאוזן למעבדה (דגימות של הפרשות) בכדי שיתאפשר אבחון מדויק של החיידק שגרם לדלקת אוזניים ולאחר מכן הווטרינר יעניק לכלב שלכם את הטיפול הספציפי לחיידק. כאשר הדלקות כרוניות וחוזרות הרבה פעמים יש צורך בניתוח להרחבת תעלת האוזן. 

עור ופרווה

סיבה נפוצה נוספת שיכולה לגרום לכלב שלכם להסריח היא אלרגיות או זיהומים בפרווה והעור. הרבה מאוד כלבים, במיוחד כלבים גזעיים בעלי קפלי עור סובלים מאלרגיות או זיהומים אשר מובילים לדלקות עור בגלל החיידקים או השמרים, האבחון מתבצע על ידי ווטרינר בבדיקה רגילה ומשטחים מהעור. ברוב המקרים הטיפול כולל חפיפות בשמפו מתאים. ייתכן כי הכלב יצטרך גם טיפול תרופתי סיסטמי בהתאם לבעיה שאובחנה. חשוב לציין והדגיש כי חפיפות תכופות והרטבה של העור והפרווה עצמן עלולות להוביל לפגיעה עורית ולריח רע, ולכן מומלץ להימנע מחפיפות תכופות אלא אם הווטרינר הנחה אתכם לכך ואתם משתמשים במוצרים מתאימים. 

פי הטבעת ומערכת השתן 

כאשר יש לכלב שלכם בעיות באזור פי הטבעת ישנן שתי בלוטות המכילות נוזל מסריח המשמש את הכלב לסימון עצמים שונים. הבלוטות צריכות להתרוקן באופן עצמאי בזמן עשיית צרכים אך ישנם מצבים שונים בהם הבלוטות מתרוקנות בזמן לחץ ואז יש ריח מאוד מסריח. כאשר הבלוטות לא מתרוקנות כראוי עלול להתפתח דלקות או "סתימה" במערכת פי הטבעת ומצבים כאלו גורמים לכלב סבל ודורשים טיפול דחוף על ידי ווטרינר. אחד האבחונים לבעיה הזאת היא כאשר הכלב מלקק את האזור וגורר את הישבן שלו על הרצפה, במידה וראיתם את הכלב שלכם עושה זאת עליכם להגיע לווטרינר לצורך בדיקה וריקון הבלוטות.


מערכת העיכול

אחת הבעיות היותר נפוצות הגורמות לכלבים ריח רע היא בעיות ודלקות במערכת העיכול (וושט ובקיבה). בכדי לאבחן את הבעיה הזאת יש לפנות לווטרינר לבדיקה מקיפה ובמידה ואכן זאת הבעיה עליכם לטפל בו על ידי תרופות להורדת חומציות במערכת העיכול ולעיתים רחוקות יש לטפל בכלב עם טיפול אנטיביוטי.

טואול - בניית אתרים