איך לאלף את הכלב?

כאשר הכלב שלכם עושה דברים שאתם לא אוהבים ואפילו עלולים להיות מסוכנים בעתיד כמו: לנבוח על אנשים זרים במהלך הטיוללאכול את הכבל של המטעןלנסות לאכול מהפח. כלבים לא יבינו אם אנחנו נדבר איתם וננסה להסביר להם שהדבר הוא אסור ולפעמים ממש מסוכן, עלינו  ללמד אותם בדרכים אחרות "ענישות וחיזוקים" ובאמצעותן נוכל להסביר לכלב איך להתנהג בצורה חברתית, "מתורבת"  ומותאמת לסביבת בני האדם. אז איך עושים זאת?

שימוש בקול 

כידוע לנו הכלבים לא מבינים את שפת האדם ולא יכולים לתקשר איתנו בשפתינו אך כאשר הכלב שלכם מתנהג בצורה "אגרסיבית" ונובח על ילדים, אנשים מבוגרים או עובר על חוקי הבית. עלינו כ"הוריו" להסביר לו כי הוא עשה מעשה שאסור לעשות ולתקנו בהתאם, כיוון שאם לא נתקן את הכלב הוא יחשוב שהמעשה שעשה הוא בסדר וימשיך לעשות אותו ואפילו יחמיר את המעשים. אז איך עושים זאת בעצם? אחת השיטות אשר מסבירות לכלב שהוא עשה מעשה לא טוב היא שינוי האינטונציה שלנו. הכוונה היא שמאינטונציה רגוע שלווה ושמחה עלינו להיות אסרטיביים ממוקדים "וחדורי מטרה". ובעקבות שינוי האינטונציה הכלב יבין שהוא עשה מעשה לא תקין ועליו לשנות את ההתנהגות שלו. (להכניס סרטון המסביר על שינוי האינטונציה)   

עיקביות 

הכלבים שלנו הם כמו ילדים קטנים כאשר אנחנו נרגיל אותם להתנהגות מסוימת ולא נעיר להם עליה הם יחשבו שמותר להם לעשות אותה בין אם המעשה טוב או לא עלינו להיות עקבים ולצפר אותם בהתאם במילים טובות כמו: "כלב טוב" , "כלב חכם", "כלב יפה". אם הכלב התנהג בצורה לא נאותה עלינו לתקן אותו באינטונציה הנכונה כמו: "אסור" , "לא". עלינו להיות עקבים ולהתמיד באילופו של כלבנו כיוון שהכלב הוא כמו ילד קטן ואם אנחנו נעיר לו פעם כן ופעם לא הוא יתבלבל ולא יבין אם המעשה שעשה הוא בסדר או שלא ובדרך כלל ימשיך לעשות את המעשה שעשה. ולכן עלינו להיות עקבים ולהתמיד. 

לעולם לא להרים יד על הכלב! כאשר אנחנו נאלף את כלבנו ונסביר לו מה מותר או מה אסור. אסור לנו להרים עליו יד! כאשר תענישו את כלבכם עם ידיכם כלבם לא יבין מדוע אתם מרביצים לו יפגע מכך ובנוסף לכך הרמת יד יכולה לגרום לו להורדת ביטחון העצמי ואופי תוקפני. ובנוסף לכך הרמת יד על חיית מחמד נחשב לעבירה פלילית. וחשוב להדגיש כי אנו בצוות פט דליברי נגד אלימות בעלי חיים. 

שימוש בחטיפים

לכל מי שיש כלב יודע כמה הכלבים אוהבים אוכל ובמיוחד חטיפים וכן זהו כלי נהדר המאפשר לנו להדריך את כלבנו ולחזק את ההתנהגות הטובה שלו. כאשר הכלב עושה משהו טוב ואנחנו רוצים להגיד לו שהוא עשה משהו טוב וימשיך לעשות זאת עלינו להביא לו חטיף לאחר ביצוע התרגיל. 


אם כך אז מה עלינו לעשות? בכדי לאלף את כלבנו עלינו להיות אסרטיביים עקביים ולתזכר את כלבנו כל הזמן אם הוא מתנהג כראוי. במאמר זה למדנו מספר דרכים המאפשרות לנו ולכלב שלנו תקשורת יותר טובה. 

1.שימוש באינטונציה המסבירה לכלב אם המעשה שעשה הוא דבר טוב כמו "כלב טוב", ואינטונציה יותר תקיפה כמו "לא". 

2.עיקביות מתמשכת כאשר אנחנו מאלפים את כלבנו עלינו להיות עקבים ותמיד לתזכר אותם שהם עושים דברים טובים(תזכרו הם כמו ילדים קטים). 

3.דרך האילוף הכי טובה לדעתי הוא לצפר את הכלב בחטיפים כל פעם שהוא עושה מעשה טוב, הכלבים מבינים הרבה יותר טוב דברים לאחר קבלת צופר.

טואול - בניית אתרים