הדרך הכי טובה לגרום לגור לא לנשוך

מזל טוב! אימצתם גור כלבים ונוסף למשפחתכם חבר נוסף. אך עם כל הכיף שבדבר ישנם דברים שאנחנו לא ואוהבים ולא מרוצים שהגור הקטן והחמוד שלנו עושה, אחד הדברים הכי נפוץ אצל גורי הכלבים הוא נשכנות גורית. הגורים נושכים כמעט כל דבר שהם נתקלים בו, בין אם זה הרגל של הכיסא, ניירות, גרביים, פקק של בקבוק, קיר או הנעל שלנו, בסופו של דבר הגור ישאיר לנו עליהם את סימני שיניו. 

הנשיכות היא דרכם של גורי הכלבים להרגיש את העולם אך הנשיכות יכולות להסב נזק לגור והוא עלול לשבור את שיניו או לבלוע משהו שיכול לפצוע את איבריו הפנימיים או לחנוק אותו, גורים נושכים לא רק את הדברים הדוממים אלא גם את הידיים של מי שמנסה ללטף אותם או להאכיל אותם, שיני החלב של גור הכלבים דקות וחדות מאוד ויכולות לגרום לכאב רב ואי הפסקת תופעה זו נשכנות הגורית יכולה לגרום לבעיות חמורות בהרבה בעתיד. 

ולכן אנו  ממליצים לכם להתייעץ עם מאלף בכדי ללמד את הגור להפסיק את ההתנהגות זו ולהסביר לו מה מותר ואסור. בכדי שנגרום לכלב שלנו להפסיק עלינו להבין מדוע הם נושכים ומהי נשכנות גורית בתוך להקת כלבים. גורים נושכים ממשחק, וגם בכדי לחזק את שיניהם, אך גורי כלבים בראש ובראשונה נושכים בכדי לבדוק שליטה והיררכיה. כאשר גור הכלבים ינסה לנשוך את מנהיג הלהקה, הגור יתקל בתגובה מאוד לא נעימה מצד המנהיג עקב הניסיון של הגור לערער את מיקומו של המנהיג. בלהקות כלבים, נשכנות גורית מתפרשת כנסיון לבדוק את המעמד ההיררכי של הגור ביחס לשאר חברי הלהקה. גור שנושך כלב אחר בלהקתו ולא מקבל תקיפה בחזרה ירגיש כי הוא יכול לגבור על אותו הכלב. ובעקבות זאת ינסה את אותו הכלב עד שיתבגר ויצליח לגבור עליו. ולכן הכלב בודק את בעליו בדיוק כמו שבודק את יתר הכלבים בלהקה ואם התגובה היא לא חדה מצד הבעלים הגור יכול להבין ולחשוב כי הבעלים הוא לא המנהיג של הלקה ובכך הגידול של הכלב מתחיל להיות קשה ומסובך. 


בעלים כמנהיג 

עלינו כבעלי גורי כלבים להראות לגור שלנו שאנחנו הבעלים שלו ואנחנו המנהיגים בבית, כאשר הכלב לא רואה בנו כמנהיג הוא עלול לנסות לתקוף את בעליו בבגרותו לאיים ויותר גרוע לתקוף אותו. 

אסור להרים יד על הגור 

הדבר הכי חשוב הוא לא לתת מכה לגורים עם היד או עם כל חפץ אחר. 

אנחנו נגד אלימות בעלי חיים והדבר אסור בחוק! 

כאשר אנחנו נכה את גור הכלבים המכה תגרום לכלב לחוסר תקשורת עם בעליו, המכה גורמת לכלב להיות פחדן והבעיה הכי גדולה היא שהמכה לא גורמת לכלב להכנעה או להיכנע. הרבה פעמים רואים שגור אשר קיבל מכה מנסה לנשוך את הבעלים שוב ואם גור הכלבים יקבל מכה חזקה מידי אנחנו נראה את הגור מפחד מכל תנועה של בעליו. ולכן עלינו ללמד את הגור לא לנשוך בצורה שגם הגור יקבל את העובדה שאנחנו בעליו וגם מנהיגיו ואם לא נעשה זאת הוא יכול להכנס ללחץ לאורך זמן ולכן כאשר אנחנו נמצאים בבית עלינו לוודא כי הגור כל הזמן מחובר לרצועה וקולר רגיל, הגור צריך לגרור את הרצועה עליו כל עוד הוא בקרבתינו.

בצורה זו אנחנו יכולים לתקן את הכלב ע"י כך שנמשוך את הרצועה אם הוא עשה משהו רע ולא נכה אותו. לאחר שאנחנו נתקן את גור הכלבים עלינו לוודא שהגור במשך דקה שלמה לפחות לא מנסה לחזור ולנשוך אותנו. במידה והגור כן חזר לנשוך לפני שעברה דקה שלמה סימן שהתיקון לא היה נכון ואנחנו ממליצים לכם להתייעץ עם מאלפים בכדי לקבל הדרכה איך לתקן נכון ובנוסף לכך תקבלו עוד כלים מקצועיים. לכל גור כלבים ישנה טכניקה אחרת לתיקון ועל המאלף להראות לכם את שיטת התיקון הנכונה לכלבכם. במידה וגור הכלב שלכם מנסה לנשוך אתכם עליכם לצעוק ולמשוך את הרצועה ולא רק לתפוס את הרצועה. חשוב מאוד לאחר התיקון להשים לב שבמשך דקה שלמה הגור לא ניסה לנשוך אתכם ועלינו לתת לגור עצם דחוסה, חטיף או עצם כלשהי לחיזוק הקשר. ובזמן שהגור משחק עם העצם רצוי ועדיף להגיד לו מילים כמו   "כלב טוב" , "כלב יפה", "כלב חכם". בדרך זו הגור יתחיל להבין כי אסור לנשוך את הבעלים שלו ואת העצם מותר לנשוך ומאוד רצוי גם. פעמים רבות מאוד גור הכלבים רוצה לפרוק אנרגיות ולא יודע על מה ואיך הוא יכול. בעלים שכל הזמן רק אומר לכלב מה אסור ולא מלמד את גור הכלבים מה אסור ומה מותר יכול לגרום לגור שלו תסכול רב, מנגד זאת בעלים אשר נותן לכלב שלו הרבה פעמים ביום עצמות מעודד אותו ומתקן אותו על נשיכת הידיים גורם לכלב לקבל את המנהיגות של הבעלים וגם משאיר את הכלב שלו שמח ומאוזן.


בכדי שתופעת הנשכנות הגורית תפסק לגמרי עלינו להשאיר את הכלב עם הרצועה עליו בבית בין חודש ל שלושה חודשים. ובמידה וגור הכלב ינסה לכרסם את הרצועה אפשר להשתמש ברצועה דקה יותר. אם כך כאשר אנחנו רוצים לגרום לגור הכלבים שלנו להפסיק לנשוך עלינו לעשות מספר פעולות עיקריות 1.עלינו לגרום לכלב שלנו להבין כי אנחנו בעליו ומנהיגי הלהקה אך לא להכות אותו. 2.עלינו להשים לכלב שלנו רצועה במשך תקופה של חודש עד 3 חודשים ולתקן אותו באמצעותה. 3.לאחר תיקון הכלב אנחנו צריכים לחכות לפחות דקה שלמה ולאחר מכן לתת לכלב ממתק או עצם לשיפור הקשר ביינינו ותגמול על הפעולה הרצוייה.

טואול - בניית אתרים