איך בוחרים אוכל לחתול?

כבעלים של חתול אנחנו רוצים את הכי טוב בשבילו. ובנוסף לכך אנו רוצים שהאוכל שלו יהיה הכי טוב והכי מותאם עבורו. תהליך בחירת המזון לחתול הינה מבלבלת עקב מגוון הרב של המזונות אשר קיימם לחתולים, והאם חתולנו בררן? מה הכי מתאים עבורו? ומה הכי מומלץ לו? בחברת "אנימל - זו"  יודעים ומודעים כמה אתם אוהבים את חתולכם ולכן הכנו לכם הסברים וטיפים החשובים בגידול נכון וראוי של החתול שלכם. 


 המזון העיקרי לחתול שלכם רוב החתולים הגדלים בבתים ניזונים ממזון יבש, אך לפני קניית האריזה עלינו לבדוק ממה עשוי המזון. מה רכיביו, וכמה חלבון הוא מכיל.

 חתולים חייבים לקבל מספיק חלבון ממזון יבש, רצוי שהמזון היבש יכיל לפחות 40% חלבון ממרכיבי המזון היבש. מזון החתולים אשר מכיל כמות גבוהה של חלבונים יהיה איכותי יותר. אך עם זאת, עלינו לבדוק מהו המקור של החלבון, האם הוא כולל מרכיבים מן החי, ועלינו לוודא כי המזון לא מכיל כלל רכיבים העשויים לסכן את החתול כמו עצמות. אנו ממליצים לא לרכוש לחתולכם מזון אשר לא מופיע על אריזת המזון תוויות עם פירוט של כל רכיבי המזון. אחד הרכיבים הכי חשובים לאחר החלבון הינו השומן באוכל היבש של החתול. השומן מספק מקור האנרגיה לחתולכם וללא מספיק שומן במזון הוא עלול להיות חלש, רזה וירד במשקל. אך מצד שני חתול אשר מקבל מזון המכיל הרבה קלוריות עלול לעלות במשקל ולהיות שמן ובנוסף לכך לפתח בעיות כמו: סכרת, בעיות במפרקיו ומחלות לב. חתולים אינם בנויים להיות צמחונים ואינם יקבלו את הדרוש עבורם ממקורות חלבון מן הצומח אלא רק מן החלבון החי. בשונה מבני האדם חתולים לא מעקלים כראוי מזונות המבוססים על אוכל המכיל תירס או חיטה ולכן יבלו יותר בשירותים (בחול). 

מזון לחתלתולים כאשר אנו רוצים להאכיל את החתלתול הקטן שלנו עלינו לזכור כי החודשים הראשונים שלו הם מאוד קריטיים עבורו כיוון שהחתלתולים גדלים מהר מאוד, ובכל יום הם גדלים במשקלם וגם כן גופם גדל תוך כדי הפעילות היום יומית שלהם, בין אם הם "משתוללים" ומוציאם הרבה אנרגיה או כל פעילות אחרת. עלינו לדאוג לכך שהמזון לגורי החתול שלנו יכיל המון חלבון ושומן לעומת מזון לחתולים בוגרים, החלבון חיוני בכדי להזין את איברי הגוף הגדלים והשומן מספק להם את האנרגיה הדרושה בכדי לגדול. 

 מזון לחתולים מבוגרים(סניור) בשנות חייהם של החתולים גיל 7 נחשב החתול לחתול מבוגר, ובגיל זה הם פחות פעילים והקצב חילוף החומרים יורד. בעקבות זאת עלינו להשים לב לכך שחתולינו לא מעלה במשקל עקב ירידה בשריפת האנרגיה והפעילות הגופנית. עלינו להאכיל אותו במזון המכיל חלבון ושומן ברמה נמוכה, השינוי יעזור לחתולינו בהורדת העומסים ממפרקיו ובנוסף יפחית את העומס על יתר מערכות הגוף. חשוב לזכור כי לעיתים רחוקות יכול להיווצר מצב שבו החתול עולה באחוזי השמון שבגופו עד לרמה שעלולה לסכן את את הבריאות שלו ולגרום לו למחלות נוספות כמו סכרת, בעיות במפרקים, ובעיות בתפקוד הלב.  


אנו ממליצים בגיל זה לקנות לחתולכם אוכל המופחת שומן לחתולים בעלי עודף משקל.

 חתולים מסורסים/חתולה מעוקרת לאחר עיקור או סירוס החתולים תהליך ההחלמה משפיע על רוב המערכות בגוף החתול, וגורם לשינוי התנהגותי. למרבות הפעמים ישנה ירידה קיצונית בחילוף החומרים בשילוב של רעב מוגבר וירידה בביצוע פעילות גופנית, והשילוב של מרכיבים אלו עלול להוביל לעליה מהירה במשקל אם אנחנו לא נעשה התאמה לסוג המזון ורכיבי באופן מתאים הדבר עלול לגרום להשמנת יתר. עלינו להתאים לחתולנו מזון המכיל פחות חלבון ושומן על מנת להקטין את כמות הקלוריות שחתולנו צורך ובכך לגרום לו להרזות.

טואול - בניית אתרים