למה לחתולים יש ריח רע מהפה?

כמו כל בעל חיים גם לחתולים יכול להיות לפעמים ריח רע מהפה, והשאלה הכי גדולה שאנחנו נצטרך לשאול את עצמנו היא איך ניתן למנוע את הריח הרע? מה גורם לריחות האלו? אילו תכשירים קיימים לטיפול הריח הרע?

מהן הסיבות הגורמות לריח רע מהפה של החתול?

 חתולים עלולים לסבול ממחלות חניכיים ותופעות הנלוות הנגררות כתוצאה מהריח הרע מהפה. התופעה הזו היא לגמרי לא נעימה לנו ולחתול ועלינו להבין כי מחלות חניכיים ובעיות בשיניים אצל החתולים דומה לבעיות החניכיים ושיניים אצל בני האדם. הריח הרע שנודף מהפה של החתול נובע ממספר סיבות שונות, ובין היתר הריע הרע משפיע על המצב הבריאותי של החתול. בנוסף לכך הגיל שלו והנטיות האישיות של החתול משפיעה על ההתפתחות של מחלת חניכיים ובכדי לשמור על הבריאות של החתול יש לשמור על היגיינת הפה של החתול, התעלמות מהריח הרע עלול להביא לבעיות מחלות ולירידה באיכות החיים. חתולים שבריאות הפה שלהם הוזנחה עלולים לסבול ובנוסף למות בגיל צעיר. 

אבן שן

מחלת השיניים הנפוצה ביותר אצל החתול היא הצטברות חיידקים ושאריות מזון על השינים  ומכאן הדרך להצטברות אבן שן היא קצרה מאוד. האבן שן עלול לגרום למספר בעיות כמו ריח רע מהפה, יצירת דלקת חניכיים הגורמת לחתול לדמם מעט וגורמת לסבל וכאב רב. בכדי לטפל באבן שן ולטפל בשיניי החתול מומלץ ראשית לפנות לווטרינר בכדי לשלול בעיה רפואית אחרת אך במידה וזאת הבעיה ואכן יש לו אבן שן מומלץ להסיר את האבן שן על ידי פעולה המאוד דומה לזו ששיננית עושה לבני האדם. 


פעולות המניעה שעלינו לבצע בכדי לשמור על חיים בריאים ושלווים של החתולים שלנו הם:

הדרך היעילה ביותר להסרת פלאק מתחת לקו חניכיים לפני שהם הופכים לאבן שן היא צחצוח השיניים באופן יומיומי על פעולת צחצוח השיניים. הרגלת החתול לצחצוח אמורה להיות הדרגתית ועליכם להתייעץ עם ווטרינר לגבי בניית תוכנית צחצוח השיניים. לצערינו הרב רוב החתולים והכלבים לא יתנו לכם לצחצח להם את השיניים ואף יתנגדו לכך נחרצות. צחצוח השיניים צריך להתבצע על ידי משחה ומברשת מיוחדת לחיות מחמד בין פעמיים לשלוש פעמים בשבוע. ישנם המון משחות טעימות וניתנות לבליעה, אך עלינו לציין כי תדירות ניקוי השיניים תלויה בהצטברות הפלאק אצל בעל החיים שלכם. מחקרים רבים מעידים על כך שרק 5% מבעלי החתולים מקפידים על צחצוח השיניים שלהם, ולפי נתון זה ניתן להבין שיש צורך באמצעים נוספים על מנת לשמור על היגיינת חלל הפה של החתול. אין למאמר זה כל תחליף לווטרינר ובמידה ולחתול שלכם יש ריח רע מהפה/ החתול לא אוכל או כל בעיה אחרת בחניכיים ובשיניים של החתול אנחנו ממליצים לכם לפנות במהירות לווטרינר בכדי לטפל בבריאות החתול ולהסיג לו חיים בריאים.

טואול - בניית אתרים