בחירת החול המושלם לחתול

בעבר החתולים היו עושים את הצרכים שלהם בטבע עוד לפני שהתגוררו איתנו בבתים אך כיום החתולים גרים בעיר, ואיתנו בבתים. מקומות המחיה של החתולים יותר צפופים מפעם והמשמעות היא שהחתולים נמצאים רוב הזמן בבית מבלי לצאת בכלל או לצאת מעט מחוץ לבית.

ובעקבות זאת נוצר הצורך להגדיר לחתולים איפה לעשות את הצרכים בבית בכדי שהם יוכלו לעשות את הצרכים בשקט ובנוחות ואנחנו לא נצטרך לנקות כל היום את הבית. 

ונוצר לנו ארגז החול של החתול. וכדי להימנע מהצטברות שתן וצואה בארגז הוסיפו לחתול את החול שהוא בעצמו בעל תכונות של ספיחת נוזלים, מנטרל ריחות ומונע התפתחויות של בקטריות. 

החתולים יעשו את הצרכים שלהם בכל חול שניתן להם. אך לא לכל חתול מתאים אותו סוג חול. ולכן חול לחתולים המומלץ הוא חול שמתאים לבית ומספר החתולים אשר נמצאים בבית. ישנם שלושה סוגים שונים ועיקריים של חול: 

חול פשוט

החול הפשוט ורגיל נותן לשתן לחלחל בתוכו ובעקבות זאת סופח חלק מאדי הריח באמצעות הפחם או סודה אשר נמצאים בתוכו עד שהשתן מתייבש, חשוב לציין כי החול הרגיל והפשוט אינו סופח את כל הריח והחול הפשוט לא יתאים לארגז חול סגור. החול הרגיל מצריך את החלפתו בתדירות גבוהה לפחות פעם בשבוע ובכדי לנקות את הקופסה עלינו להחליף את כל החול לגמרי לנקות את הקופסה ולמלא את הארגז שוב בחול.

חול מתגבש 

החול המתגבש בדרך כלל מכיל בנטוניט (חומר לספיחת נוזלים) ועקב זאת הוא ידוע ברמת ספיגה הטובה שלו וגם בהיותו ריחני ואקולוגי. לאחר עשיית הצרכים החול מתגבש לגוש מוצק כאשר החול מסביבו נשאר נקי ויבש. וכשמגיע הזמן להחליף את החול אין צורך להחליף את כולו אלא אך ורק את הגושים שהתגבשו ביחד עם הצואה ולהשאיר את החול הנקי לשימוש החתול. לאחר החלפת החול יש להשים כמות בגובה של כ 5- 10 ס"מ של חול מתגבש ולהוסיף עוד חול לאחר מספר ימים בכדי להגיע לגובה החול הדרוש. 

חול קריסטל

חול קריסטל הוא אחד מהמהפכות הבולטות בתחום, הוא ידוע בספיגת הצרכים של החתולים ומהירות אשר הוא סופג את הצרכים ומונע את הבקטריות בארגז החול, כאשר מדובר בגורים רצוי לבחור בחול עם רמת ספיגה טובה ומהירה ולכן חול קריסטל מתאים לנתונים האלו. השימוש בחול קריסטל הוא מאוד חסכוני והתחזוקה שלו מאוד נמוכה מזו של חולות אחרים. יש חתולים אשר אוכלים את הקריסטלים והדבר עלול להוביל לבעיות רפואיות שונות ולכן במידה ובחרתם להשתמש בחול הזה עליכם להשים לב לחתול לראות שהוא מרגיש בסדר בימים הראשונים.


לאחר בחירת החול לחתול והשימוש בו עלינו לזכור כי כמו בעל חיים הצרכים של החתולים עלולים להכיל חיידקים שונים ומסוכנים לבני האדם ומומלץ מאוד לאחר ניקוי הארגז לשטוף את הידיים טוב מאוד.

טואול - בניית אתרים