חתולים וקטניפ

כל מי שמגדל חתולים מכיר את הצמח הזה הקטניפ שבעברית נקרא נפית החתול. חשוב מאוד לדעת שלא כל החתולים רגישים ומתנהלים מהצמח באותו האופן. ומחקרים רבים גילו שהיכולת של החתול לזהות את הצמח הוא עפ"י גן מסוים שיש לחתול בגוף ובנוסף לכך חתולים מבוגרים לא כל כך מגיבים לקטניפ.

ובמידה וניסיתם לתת לחתול שלכם קטניפ והוא לא הגיב טוב, הראה עצבנות או לחץ עדיף להוציא את הצמח מהבית בכדי לא להוסיף סטרס מיותר לחתול. במיוחד אם מדובר בחתולים שכל הזמן חוששים או כאלו שחיים בסטרס די קבוע בבית מסיבות שונות.

אך במידה וגיליתם שהחתול שלכם אוהב את צמח הקטניפ אפשר להיעזר בקטניפ בכדי לגרום לחתול לא פעיל במיוחד לפרוק אנרגיות ובכך לשלב את הקטניפ עם הפעילות היום יומית שלו ובכך תהפכו אותו להרבה יותר משמח ומאושר.


למה חתולים אוהבים קניפ?

בצמח הקניפ יש חומר הנראה נפטלקטון וכשהחתול מריח את הצמח נוצרת תגובה כימית במוחו של החתול. וכאשר החתול מגיב לצמח הוא יתגלגל על הרצפה ילקק ויתחכך בצמח או בזרעיו. האפקט נמשך כמה דקות. בנוסף לכך אפשר לגדל את הצמח במרפסת והחתול שלכם יוכל להנות מהריח ומההשפעה של החומר כשיבחר בכך.

קטניפ טוב לחתולים?

מי שמגדל חתול רואה את החתול שלו ממש "משתכר" מהריח של הצמח. אך אל תחששו הכל בסדר. הצמח לא מזיק לחתול אינו מזיק ואינו ממכר. ובכך החתול יכול להנות מהצמח כשירצה. בנוסף לכך הקטניפ עוזר לקנות את המעיים של החתול מהפסולת והפרווה שנתקע לו במערכת העיכול.

טואול - בניית אתרים